Untitled Document

4. AR-GE PROJE PAZARI SUNUM PROGRAMI

4. Ar-Ge Proje Pazarı Sunum Programı

Ulaşım Sistemleri 4. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde sunum yapılacak projelerin, tematik alanlara göre sunuş sırası belirlendi.

ESİNKAP 4. AR-GE PROJE PAZARI TEMATİK ALANLARINA GÖRE PROJE SUNUŞ PLANI

 
Eskişehir Anemon Otel İZMİR SALONU
 
10:15 - 12:30                 I. Oturum         
Konu: RAYLI SİSTEMLER TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Semavi BİLGİÇ
                                    TÜLOMSAŞ A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Raylı Sistemler Kümelenmesi
Kümelenme Sunusu
Raylı Sistemler Kümelenmesi
10:15
15 dakika
Hayri Avcı
TÜLOMSAŞ’ın Raylı Sistemler Kümelenmesi ve TÜBİTAK ile birlikte, önümüzdeki yıllarda yürütmeyi hedeflediği projeler
TÜLOMSAŞ
10:30
30 dakika
Hasan Oksak, Hakan Özkan, Tunç Büyükcan
 
Raylı Sistemlerde Güvenli Ulaşım Teknolojileri ve Uygulamaları
 
Savronik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
11.00
30 dakika
Osman Aktuna
İmplant Kullanılan Vagonlar İçin Bağımsız Hava Freni
Esray Makina A.Ş.
11.30
30 dakika
Bahadır Köksaloğlu
Demiryolları Bakım, Tamir ve Denetleme Aracı
Hiscar Otomotiv End. San. ve Tic.
12.00
30 dakika

 
 
12:30 - 13.30                Öğle Yemeği
 
 
13:30 - 15:45                II. Oturum        
Konu: RAYLI SİSTEMLER TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Kenan IŞIK
                                   Savronik Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Adil Ceyhan, Fırat Keleş, Erkan Birdane
Çeken Araçlar için AC CER Motor Sürücü Tasarımı
Kaynak Elektronik Mak. San. Tic. Ltd. Şti (Kemsan)
13.30
30 dakika
Dr. Erkan Danacı
TÜBİTAK UME Alt Yapısı ve Sanayiye Sunduğu Destekler İle İlgili Sunu Yapılması
TÜBİTAK-Ulusal Metroloji Enstitüsü
14.00
30 dakika
Fatma Filiz Yıldırım, Doç. Dr. M.Akif Çimenoğlu, Nejdet Ogan
Ulaşım Sistemlerinde Kullanılan Malzemelerin Güç Tutuşurluk Performansının Kontrolü
TÜBİTAK-BUTAL
14.30
30 dakika
Sevda Kaçmaz,  Dr. Bülent Aydemir
Seyahat Halindeki Vagonların Yük Ölçüm Sistemi Tasarlanması ve Kurulması
TÜBİTAK-Ulusal Metroloji Enstitüsü
15.00
30 dakika

 
15:45 - 16:00                Çay - Kahve Arası
 
16:00 - 18:35                III. Oturum
Konu: RAYLI SİSTEMLER TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Ramazan YANAR
                                   Esray Makine Otomotiv İnşaat San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Prof. Dr. Ekrem Yanmaz,
Yrd. Doç. Dr. Alev Aydıner, Arş. Gör. Mehmet Başoğlu,
Arş. Gör. Bakiye Çakır, Arş. Gör. Ezgi Taylan Koparan,
Arş. Gör. Özge Erdem, Arş. Gör. M. Yasin Hacısalihoğlu
Magnetik Raylı Süperiletken Maglev Uygulamaları İçin YBCO Tek Kristal ve NdFeB Mıknatısların Üretimi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
16:00
25 dakika
Yrd. Doç. Dr. Caner Şimşir, Yrd. Doç. Dr. Ömer Music, Yrd. Doç. Dr. Celalettin Karadoğan
Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi’nin Ulaşım Sistemlerinde Yerli Çözümlere Katkıları
Atılım Üniversitesi – Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi
16:25
25 dakika
İrfan Gençer
Taşıtlarda İlk Hareket İçin Basınçlı Havalı Marş
Emekli
16:50
(2 proje)
30 dakika
Taşıtlarda Fren Balata Yıpranmasını Önlemek ve Yakıt Tasarrufu
Hakan Erol
Karayollarında Güvenliği Artırmak İçin Ağır Yük Taşıyıcılarının Demiryolları İle Taşınması
Muratlı Talatpaşa İlköğretim Okulu
17:20
25 dakika
Takittin Erol, İnci Erol
Hibrit  Suyolu Ulaşım Sistemleri
Esmarin Makina Deniz Araçları Kompozit San. ve Tic. Ltd. Şti.
17:45
25 dakika
Gürcan Hacıoğlu, Turgay Urla
Raylı Sistem Sürücü Simülatörü
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
18:10
25 dakika

 
 
18:15 - 18:30                Kapanış konuşmaları ve kokteyl
 
 
Eskişehir Anemon Otel MANİSA SALONU
 
10:15 - 12:30                 I. Oturum
Konu: HAVACILIK SİSTEMLERİ TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Gürcan DUMAN
                                   TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. İmalat Direktörü
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Havacılık Kümelenmesi
Kümelenme Sunusu
Eskişehir Havacılık Kümelenmesi
10:15
15 dakika
Ercan Arıcan
TEI Ar-Ge Projeleri İşbirliği Fırsatları
TUSAŞ - TEİ
10:30
30 dakika
Yasin Kaygusuz, Soner Uyar,
S. Özgür Koç
Elektronik Mürekkep Teknolojisi ile Uçuş Göstergesi Geliştirme Projesi (ePFD)
TUSAŞ Türk Havacılık Uzay ve Sanayi A.Ş. - TAİ
11:00
(3 proje) 60 dakika
Elektronik Ko-Pilot Sistemi (EKOS)
Zaman Ekseninde Çarpışma Önleme ve Uyarı Sistemi
Tarkan Uygunuçarlar, Gül Kara
Savronik Aviyonik Sistemleri
Savronik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
12:00
30 dakika

 
 
12:30 - 13.30                Öğle Yemeği
 
 
13:30 - 15:45                II. Oturum
Konu: HAVACILIK SİSTEMLERİ TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Zeynel AKSOY
                                   Coşkunöz Savunma ve Havacılık San. Tic. A.Ş. Kalite Direktörü
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Cihan Duruer
Alçak İrtifa İnsansız Hava Aracı (LA-UAV)
Yazılım Mühendisi - Hollanda
13:30
25 dakika
Fazıl Aydınmakina
Jet Motorlarında Paket Sementasyon Alüminit Yayınım Kaplanabilirliği Optimizasyonu
ATAP Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı A.Ş.
13:55
25 dakika
Hakan Tekin, Duygu Yalnızoğlu, Hatice Naroğlu, Cem Sapmaz, Enis Okan
Reçine Geçişli Kalıplama Yöntemi (RTM) ile Firar Kenarı (Trailing Edge) Üretimi
ATARD Savunma ve Havacılık A.Ş.
14:20
(2 proje)
35 dakika
Morphing Aircraft Structures (Akıllı Şekil Değiştirebilen Yapılar)
Yrd. Doç. Dr. Uğur Turhan, Doç. Dr. Aydan Cavcar
SESAR Projesi
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
14:55
25 dakika
Yrd. Doç. Dr. Asuman Özger, Dr. Ebru Yazgan
Havacılık İmalat Sektöründe Faaliyet Gösteren İşletmelerin Verimliliğinin Artırılmasında Ergonomik Faktörlerin Değerlendirilmesi
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
15:20
25 dakika

 
 
15:45 - 16:00                Çay - Kahve Arası
 
16:00 - 18:15                III. Oturum
Konu: HAVACILIK SİSTEMLERİ TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Prof. Dr. Mustafa Cavcar
                                   Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Yrd. Doç. Dr. Gökhan Durmuş, Prof. Dr. Mehmet Şerif Kavsaoğlu
Anadolu Üniversitesi'nde Tasarla Yap Uçur Çalışmaları
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
16:00
30 dakika
Yrd. Doç. Dr. Serdar Dalkılıç
Anadolu Üniversitesi Havaalanı İçin Muhtemel Yolcu/Kargo Potansiyeli ve Kapasite Analizi
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
16:30
30 dakika
Yrd. Doç. Dr. Metin Kesler, Yrd. Doç. Dr. Uğur Yüzgeç Yeşim Karamahooğulları
Bilkopter-İHA (İnsansız Hava Aracı)
Bilecik Üniversitesi
17.00
30 dakika

 
 
18:15 - 18:30                Kapanış konuşmaları ve kokteyl
 
 
Eskişehir Anemon Otel MARMARİS SALONU
 
10:15 - 12:30                 I. Oturum
Konu: OTOMOTİV TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Mustafa MENKÜ
                                   FORD Otomotiv Sanayi A.Ş. Fabrika Müdürü
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Taşkın Kızıl
SmartCab "Akıllı Kabin Projesi"
Hisbim A.Ş.
10:15
25 dakika
Dr. Mustafa Çetintaş, Soydan Çakır,
Osman Şen, Savaş Acak
UME EMC Alt Yapısının ve Deney İmkânlarının Tanıtımıyla İlgili Sunu Yapılması
TÜBİTAK-Ulusal Metroloji Enstitüsü
10:40
25 dakika
Prof. Dr. Ferhat Gül, Lokman Şenel
Askeri Kara Araçları Elektronik Kart Kutularının Üretimi İçin Döküm Yöntemi Geliştirilmesi
Gazi Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü,
Light Metal Alüminyum, İvedik Döküm OSB
11:05
25 dakika
Prof. Dr. Ferhat Gül, Özer Arslan, Fuat Eken, Lokman Şenel
Elektrikli Araçlarda Kullanılan Alüminyum Döküm Şanzıman/Diferansiyel Gövde Sisteminin Tasarlanması
Gazi Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
11:30
25 dakika
Yusuf Çalkın
UME Optik Laboratuarı Fotometrik Ölçüm ve Deney İmkânlarının Tanıtımıyla İlgili Sunu Yapılması
TÜBİTAK-Ulusal Metroloji Enstitüsü
12:05
25 dakika

 
 
12:30 - 13.30                Öğle Yemeği
 
 
13:30 - 15:45                II. Oturum
Konu: OTOMOTİV TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Prof. Dr. Emin KAHYA
                                   Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Osman İlker Yılmaz
Bozankaya Tramvay
TCV (Turkish Commercial Vehicles) & Bozankaya A.Ş.
13:30
(3 proje)
60 dakika
Goeppel Treyler Bus
TCV Citybus
Oğuzhan Bildik, Öğrt. Grv. Aysu Akıllı
Ergonomik Koltuk Dizaynı ve Sonlu Elemanlar İle Analizi
Amasya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü
14:30
30 dakika
Prof. Dr. Nuran Ay
Ulaştırma Sektöründe Hekzagonal Bor Nitrürden Yararlanma
Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi
15:00
30 dakika

 
 
15:45 - 16:00                Çay - Kahve Arası
 
 
16:00 - 18:15                III. Oturum
Konu: OTOMOTİV TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Yusuf Ziya BAKIRHAN
                                   Lineer Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. Yöneticisi
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Ümit Güney
Eskişehir’de Trafik Akışının İyileştirilmesi ile Çevreye Salınan Hava Kirleticilerin Azaltılması
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı
16:00
25 dakika
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yazıcı, Arş. Gör. Kemal Keskin, Yrd. Doç. Dr. Şafak Bilgiç, Yrd. Doç. Dr. Murat Karacasu
Trafik Sinyal Kontrol Sistemleri
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
16:25
25 dakika
Burak Benligiray, Arş. Gör. Cihan Topal,
Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Akınlar
Video Tabanlı Sürücü Uyarı ve Destek Sistemi
Anadolu Üniversitesi
16:50
25 dakika
Celal Doğan
Engelleri Kaldır Aracı (EKA)
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
17:15
25 dakika
Ömer Faruk Demiray
Güneş Arabası
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
17:40
25 dakika

 
 
18:15 - 18:30                Kapanış konuşmaları ve kokteyl
 
 
Eskişehir Anemon Otel GALATA SALONU
 
13:30 - 15:45                I. Oturum
Konu: RAYLI SİSTEMLER TEMATİK ALANI
Oturum Başkanı:         Sinan MUSUBEYLİ
                                   EJS Eskişehir Jant ve Makina San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Danışmanlık Sunusu
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Programı
Ernst&Young
13:30
15 dakika
Prof. Dr. Can Ayday
Hava-Ray’ın (String Transportation System) Madencilik Sektöründe Kullanma Olanağı
Anadolu Üniversitesi
Uydu ve Uzay Bilimleri Araştırma Enstitüsü
13:45
25 dakika
Prof. Dr. Galip Berkan Ecevitoğlu, Arş. Gör. Muammer Tun
Balast Laboratuarı Kurulması
Anadolu Üniversitesi
Uydu ve Uzay Bilimleri Araştırma Enstitüsü
14:10
25 dakika
Doç. Dr. Müfide Banar, Öğr. Gör. Dr. Aysun Özkan, Arş. Gör. Zerrin Çokaygil, Çevre Müh. Alp Özdemir
Türkiye’de Demiryolu Ulaşımının Çevresel Performansının Yaşam Döngüsü Analizi Yöntemi İle Hesaplanması
Anadolu Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü
14:35
25 dakika
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yazıcı, Doç. Dr. Osman Parlaktuna, Yrd. Doç. Dr. Metin Özkan, Arş. Gör. Sinem Bozkurt
Akıllı Araçlar ve Elektronik Destek Sistemleri
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
15.00
25 dakika
Arş. Gör. Zafer Öznalbant Prof. Dr. Mehmet Ş. Kavsaoğlu
 
Ulaştırma Sistemlerinde Deneysel Aerodinamik ve Model
 
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu
 
 
15:25
 
 
25 dakika

 
 
15:45 - 16:00                Çay - Kahve Arası
 
 
16:00 - 18:15                II. Oturum
Konu: RAYLI SİSTEMLER – OTOMOTİV TEMATİK ALANLARI
Oturum Başkanı:         Muhittin Ak
                                   Akar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü
 
 

Katılımcı
Proje Adı
Kurum, Kuruluş, Firma Adı
Tahmini Başlama Zamanı
Sunuş Süresi
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yazıcı, Hikmet Yücel, Uğur Yayan
Araç Elektroniği: Elektronik Veri Yolu (Bus) ve Çevre Birimi Geliştirilmesi
İnovasyon Mühendislik
16:00
25 dakika
İsmail Alsaç
Bilgisayar Kontrollü Sert Lehimleme (furnace brazing) Üretim Hattı Tasarımı ve Kurulumu
EPTA Eskişehir Metal ve Kablo Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
16:25
25 dakika
Post Dr. Yük. Makine Mühendisi Yılmaz Yörü
Atacan T1 Kapsülü ve Boru İçinde Basınçlı Hava İle Taşıma Sistemi
Serbest
16:50
25 dakika
Alper Bilge
Genetik Algoritma ile Çok Amaçlı Gerçek Zamanlı Rota Çizelgeleme
BilTAY Teknoloji Telekomünikasyon San. Tic. Ltd. Şti.
17:15
25 dakika
İsmail Meşelikaş
Hazarfen 1
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
17:40
25 dakika

 
 
18:15 - 18:30                Kapanış konuşmaları ve kokteyl
 
ÖNEMLİ AÇIKLAMA: İKİLİ GÖRÜŞMELER; çay – kahve molası, yemek arası, oturum bitimlerinde ve kokteyl zamanı gerçekleştirilecektir.
 

ANA SAYFA - HAKKIMIZDA - HİZMETLERİMİZ - EKİBİMİZ - BAŞKANIN MESAJI - İLETİŞİM

2009© SANGEM - Sanayi Geliştirme Merkezi